2244 Sanayi Doktora Programı Bilişim Vadisi’nde tanıtıldı.

Bilişim Vadisi GTÜ 2244

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi, TÜBİTAK 2244 Sanayi Odaklı Doktora Programı tanıtım programlarının ilkini Bilişim Vadisi’nde düzenlendi.

Etkinliğe Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan ASLAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş AYDINOĞLU, Bilişim Vadisi Genel Müdür Yardımcısı Mahmut GÜLERYÜZ, GTÜ Teknoloji Transfer Uzmanlarından Alkan KOÇ ve Aykut ULGAR, bölgedeki Ar-Ge işletmeleri yöneticileri ile teknopark firma temsilcileri katıldı.

“AR-GE ODAĞIMIZ NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI”

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN programın açılış konuşmasında “Gebze Teknik Üniversitesi olarak Ar-Ge odağımız insan kaynağını yetiştirmektir. Güçlü alt yapımız ile sizlere destek vermek için iş birliklerine açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bizler hem akademik kadromuz ile hem de Ar-Ge alt yapımızla “2244 Sanayi Odaklı Doktora Programı” alanında çalışmalar yapmak isteriz.” dedi.

TEKNOLOJİ TRANSFERİ İLE AR-GE POTANSİYELİMİZİ ARTIRABİLİRİZ”

GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş AYDINOĞLU konu ile ilgili olarak “Kurulduğumuz günden bu yana nitelikli insan kaynağının yanı sıra teknoloji transferi ile işletmelerin Ar-Ge potansiyelini artırmayı her geçen gün kararlılıkla hedeflemekteyiz. Teknoloji Transfer Ofisimiz ile sanayi iş birliklerimizi sağlayıp, akademik alanda gelişimleri sanayimiz ile buluşturmak istemekteyiz. Bu kararlılıkla yapmış olduğumuz çalışmalar neticesi ile Doğu Marmara Bölgesi’nin tek araştırma üniversitesi olduk. Ar-Ge ve teknoloji tabanlı ihtiyaçlarınızda her türlü akademik ve araştırma desteği sağlayacağımızı bildirir, iş birliklerimiz için üniversitemizde sizleri ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyacağımızı bildiririm.” ifadelerinde buldu.

“TÜBİTAK 2244, AR-GE KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRACAK”

Açılış konuşmalarının arkasından Teknoloji Transfer Uzmanları yapmış oldukları sunumda “TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı” amaç ve kapsamının yanı sıra başvuru aşamaları, yaşanabilecek sorunlar vb. konular anlatıldı. Bütünleşik doktora programı ile 60 yıl, tezli yüksek lisans mezunları için 48 ay 4500 TL ile burs imkânı sağlanacaktır. Bursiyer programı bittikten sonra 36 ay boyunca da asgari ücretin 2-3 katı olarak desteklenmektedir.